KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6684534
*
nr 668 4534
Skulptur
Keramik, höjd: 21
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2010
kl 18:54:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 12:18:40
1
100 kr
22/11 12:35:07
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:08
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
-
4223 Skulptur
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:33
*
Skulptur
nr 668 4534
Skulptur
Keramik, höjd: 21
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 12:18:40 | 1 | 100 kr |
22/11 12:35:07 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:08 -
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19 -
4223 Skulptur
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:33